poniedziałek, 26 grudnia 2016

Superhero! Recenzuję Wattpada?!

Superhero

Ohayo Książkocholicy! Dzisiaj mam dla Was króciutki opis jednej z Wattpadowych świeżynek. Zapraszam!


Kiedy człowiek może zginąć w każdej chwili, uczy się doceniać to, co ma.


Autorka wprowadza czytelników do GENIALNEGO świata. Tutaj nic nie znaczą "superbohaterowie" -dorośli faceci skaczący w przebraniach pająków czy nietoperzy.
Tutaj prawdziwymi bohaterami SĄ zwierzęta.

Herosi dzielą się na cztery grupy. Pierwsza grupa to Fizyczni, czyli ci, którym można przypisać ponad przeciętną siłę, zręczność czy siłę.Chemiczni mają pod kontrolą żywioły i rekacje. Umysłowi to goście od superpamięci, telepatii i  telekizeny. Na końcu są Oni. Zmienni. Mogą przemieniać się w zwierzęta. Nikt ani nic nie jest w stanie ich kontrolować.

Znam może siedmiu albo ośmiu takich, jak ja. Właściwie, to nikt jeszcze do końca nie wie, czym jesteśmy i cholernie ciężko nas kontrolować, co prowadzi do tego, że dostajemy subtelne kulki w łeb, kiedy tylko wymkniemy się spod kontroliNadczłowiek? Mogłabym nim być, gdyby nie fakt, że zmieniam się w zwierzęta. Przybieram dowolne formy. Od ptaków przez ssaki, ryby czy płazy do owadów.


Dlaczego harmonia Herosów zostanie zachwiana? Sami się przekonajcie!

Miałam przyjemność przeczytać kilka fragmentów dopiero powstającego opowiadania. Jego treść bardzo mnie zaciekawiła. Wydaje mi się, że w miarę czytania polubię wykreowanych bohaterów. No bo jak tu nie ulec dziewczynie, która może stać się zarówno alpaką jak i wilczkiem? Albo przystojnemu, uroczemu lekarzowi?  (Shippuję)
  Dawno nie spotkałam się ze schematem superbohaterów w książkach młodzieżowych. Miło jest wreszcie trafić na coś innego niż oklepane historyjki o uroczych związkach. Dodatkowo opowiadanie jest uzupełnione toną sarkazmu (<3) oraz specyficznego humoru autorki, który jest niesamowity.

Jako że zazwyczaj oceniam okładkę książki postanowiłam ocenić okładkę opowiadania. Uważam, że jest naprawdę dobra i jest lepsza niż niejedna okładka wydanej książki
.
Superhero jak i zarówno wiele innych opowiadań możecie znaleźć u autorki: (aktualnie- swiatecznaacia), (zwykle-) _Acia_
Acię możecie kojarzyć już jako autorkę opowiadania "Talk with Ladybug on the Twitter", które posiada aż 324k odsłon, choć osobiście sądzę, że "Superhero" ma szansę osiągnąć jeszcze większy sukces.

Jeśli i Ty jesteś twórcą i chciałbyś, abym napisała kilka słów o Twoim opowiadaniu skontaktuj się ze mną poprzez e-mail RiriBooks@wp.pl 
Nie ma znaczenia liczba gwiazdek czy wyświetleń przy Twoich rozdziałach.
(Niekoniecznie musi to być jednak opowiadanie na Wattpadzie)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy